Skip to main content

BizimAsia

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Renk seçimi:

Konu

İyi geceler Asia ailesi, harika bir film izledim hemen yorumumu bırakmaya geldim.
The great battle , nasıl gözümden kaçmış bilmem, bu zamana kadar neden izlememişim.
Kore tarihi bir film kaçırmayın izleyin derim, pişman olmazsınız.
Herşey gönlünüzce olsun, Mutluluk ise gölgeniz...
En güzel günleriniz , yaşanmamışlar olsun...
Teşekkür Edenler:
İyi akşamlar, Asia ailesi
En son ji sung başrol oynandığı " Protect the Boss" diziyi izledim. İlk izlediğim de de çok keyif almıştım cidden izlemenizi tavdiye ederim. Eğlenceli ve hoş zaman geçirmenizi sağlayacak.
Şimdi ise "yi san" yani "sarayın rüzgarı" bu diziye takılıyorum. Sıcak günlerde iyi gidiyor. Hemen hemen her bölümün başını görüyorum ,sonu yok  00152 çünküüü uyuyup kalıyorum kiki ki kiki 
Neyse 
kendinize iyi bakın 
aklınızı ve gönlünüzü hoş tutun
güzel şeyler düşünüp, güzel görün vee güzelliklerle karşılaşın  Wink
Teşekkür Edenler:
Merhaba asia ailesi
merhaba tijeen hanım
siteye geldiğim zaman mutlaka sizin yazınızı okurdum
son zamanlarda yazı yazmıyorsunuz
yazılarınızdan mahrum bırakmayın bizi 
saygılarımla
iyi çalışmalar
faruk yılmaz
Teşekkür Edenler: tijeen
(21-09-2021, 23:13)farukyilmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Merhaba asia ailesi
merhaba tijeen hanım
siteye geldiğim zaman mutlaka sizin yazınızı okurdum
son zamanlarda yazı yazmıyorsunuz
yazılarınızdan mahrum bırakmayın bizi 
saygılarımla
iyi çalışmalar
faruk yılmaz

Mrb Faruk bey,
mesajınızı okuyunca çok mutlu oldum. Çok teşekkürler. 
Kendi kendime konuşuyor gibi hisediyordum , yalnız değilmişim  00152
Tamam yorumlara devam..
Son Düzenleme: 22-09-2021, 18:39, Düzenleyen: tijeen.
Teşekkür Edenler:
Merhaba asia ailesi
merhaba tijeen hanım 
izlemediyseniz Stairway To Heaven (imdb tt0457542) ve Temptation (imdb tt4312566) tavsiyemdir. 
saygılarımla
iyi çalışmalar
faruk yılmaz
Günaydınnnn, güzel günler dilerim Asia ailesi 
Umarım herkes iyidir, 
Ben bi hint dizisi izliyorum evlere şenlik bin pişman oldum iyimi
Keşke başlamasaydım .Amir khan filmlerini bile ileri ileri yaparak zor bitirirken ,dizi benim neyime
Gürültü ,boş şamata ,aşırı renkler ,gereksiz süslemeler pullar boncuklar imdatttt boğuluyorum kikiki inanın bitmesine az kaldı ama bende bittim
Bir garip aşk cidden garipliklerle dolu. Yorumları okumadan bir diziye başlamam ama yorumlarda çok güzeldi ki dublajlı dizi ararken izliyeyim bariii demiştim
Neyse hint dizileri bana göre değil bunu biliyordum bir daha mı tövbe izlemem kikikiki
  Faruk bey dizi önerileriniz için çok tşklerr ilk frsatta izlerim. Wink saolun
Sevgiyle kalın görüşmek üzere....
Teşekkür Edenler:
merhaba asia ailesi
Hint filimleri idare eder fakat hint dizileri gördüklerimin hepsi berbattı. aralarında iyi olabilir fakat ben denk gelmedim. şu aralar sürekli kore dizisi izlediğimden, sürelerinin kısa olmasından dolayı; sıkılmamak ve değişiklik olsun diye mandarin (çin) dizileri izliyorum. ancient dedective ( imdb tt12299438) , miss devil (imdb tt8286318) ,  mei zhe wu jiang (imdb tt7834942), once upon a time in lingjian mountain (imdb tt11261994) tavsiyemdir.
Günaydın, bu güzel sonbahar günü hepimize mutluluk getirsin Wink
Hint dizimi bitirdim. "Bir garip aşk" 86 bölüm, izlemek isteyenlere kolay gelsin.
ikinci sezonuda var beğenenlere duyurulur kikikiki 
    evettt şimdi ben ne izlesem krizine girdim. "Squid come" bu günlerde hep karşıma çıkıyor
Kararsız kaldım. İzleyen varmı önerirmisiniz? Büyük oğlum "anacım senlik değil ,çok kanlı dehşet görüntüler var" dediği için şimdilik beklemede kaldım
   Faruk bey dizi önerileri için çok çok teşekkürler, diziler hakında yorum yaparsanız sevinirim. Neden beğendiniz? konusu, oyuncular hakında düşünceleriniz gibi . çok mutlu olurum, sayfamız renklenir 
Görüşmek üzere ...  00152
Teşekkür Edenler:
Mrb Asia ailesi 
Times dizi bir çırpıda izledim. Lee seo jin başrolde Wink Sarayın rüzgarı Yi-San da veliaht prensi canlandıran oyuncu. Her bir bölüm heyecanlı ve sürükleyici geçti. 
 Bayan muhabirin babası hep kötü rollerde yaa adamı görünce cinler tepeme çıkıyor, burda da karşıma çıktı iyimi.
 Şunu anlıyoruz ; siyasette temiz kalmak zor. Temiz başlasanda, iyi niyetli olsanda ...
 Bazen deriz ya keşke geri sarsam bu hatayı yapmazdım ,çözüm değilmiş . Önemli olan yaptığın hatalara rağmen doğrular üzerinde ilerlemen, doğru bildiğinden şaşmamak
Güzel diziydi zaman zaman kafam karışsada kikiki tavsiye ederim izleyin Smile
İyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim
 Sevgilerle  8888
Teşekkür Edenler: farukyilmaz
iyi akşamlar
Yuhok - Temptation (imdb tt4312566) baştan çıkartma, ayartma anlamına gelmektedir. 2014 sene kore dizisi 20 bölüm. 
dizinin konusu ; arkadaşına kefil olan bir evli bir adamın, arkadaşının intihar etmesi üzerine para borcunu ödemek için 3 günlüğüne para karşılığında kendisini zengin bir bayanın emrinde çalışmaya zorlanmasından sonra gelişen olayları anlatmaktadır. 
yorumum ; spoiler olabilir, evlilikte karşılıklı eşlerin birbirine güvenmesi gerekmektedir. güvenin çok az azalması durumunda kıskançlık, nefret ve ardından boşanma olması ve intikam isteğinin artmasının nasıl meydana geldiğini anlatmaktadır.
her bölümünde izleyici izlerken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyor, kendisine soru sordurtmuyor, bazı yerler çok az sıksada devam ediyor. oyunculuklarda da sırıtan yok. 
ne kadar yetekli olursan ol; bir adam bir bayanın isteğini yapamazken 2 bayanın isteğini yapmak ölmekten beterdir, en iyisi yapmamak.    
başrol oyuncuları choi ji wu (imdb nm0158830) ve sang woo kwon (imdb nm1085861)
diziyi choi ji wu (imdb nm0158830) daha öncede dizilerini izlediğimden izledim. 
araştırma yaparken 2 başrol oyuncusununda birlikte bir dizide oynadıklarını öğrendim ve dizi aşağıdaki

Cennete Uzanan Merdiven  - Stairway To Heaven - Cheongookeui gyedan (imdb tt0457542) 2003 kore dizisi 20 bölüm.
stairway to heaven türkçe anlamı cennete merdiven olup cennete uzanan merdiven denmesi daha uygundur. 
yurtdışında eğitim gören bir adamın geri dönmesi, 
çocukluk aşkının kaza sonucu öldüğünü zannetmesi,
kaza geçiren bayanın hafızasını kaybetmesi, 
adam yolda giderken bayan ile karşılaşması ve 
bayana; aşkını hatırlatmaya çalışması esnasında gelişen olayları anlatmaktadır. 
yorumum; ilk 2,5 bölüm gençlik hallerinde çocuk oyuncular oynuyor ve bazen sıkıyor asıl oyuncular ne zaman gelecek diye insan düşünüyor ancak izlenmesi gerekir.
orta bölümlerin bazılarında izlerkende insanı sıkıyor, bölüm bitsede öteki bölüme geçeyim diye izleyiciyi düşündürttürüyor. 
son bölümlerde ise sonu biraz daha uzasın diye yine düşündürttürüyor. konuya göre dizi 20 bölüm fazla 10 bölüm olsa iyi olabilirmiş, gereksiz sahneler var.
diziyi önermemin sebebi insana hissettirdiği his, duygu ve düşüncedir. bu diziyi izledikten sonra yaklaşık 10 gün boyunca verdiği hissi atlatamadım. 
ost ( müzikleri) süper iyi. 
soru; sevdiğin kişiyi bir başkası(öteki adam veya bayan) seviyor ve sevdiğin kişi ölmek üzere, 
sevdiğinin ömrünü bir ay - 6 ay yada 1 gün daha uzatmak için bir başkası(öteki) kendi canını veriyor. 
sen yaşadığın ve ikisi de öldüğü için; senin sevgin ötekisinin sevigisinden az mı çok mu olur ?

kişisel not: her iki dizide de en çok acıyı sang woo kwon çekiyor. 
Son Düzenleme: 13-10-2021, 22:46, Düzenleyen: farukyilmaz.
Günaydın, 
Umarım güzel bir güne uyanmışızdır. Hayat koşturmaca devam ediyor. Üzüntüler, sıkıntılar arasında küçüçük bir tebbesümün getirdiği mutluluk , karşılıksız verilen bir selam.... ne bileyim işte ufak şeylerle mutlu olma çabası
Neden mi bunları dile getirdim çünkü hepimizin sıkıntıları var ve küçük mutluluklara tutunmazsak devam edemeyiz. Her daim polyanacılık oynamak benim vazgeçilmezim olmazsa olmazım mecburum da.....
Neyse demek istemem o ki dizilerle günümü neşenendirmek için çabalıyorum. Bana yaşama sevinci veren günlük tasalardan sıyırıp , kendimi farklı hisettiren diziler... Şu anda izlediğim" bir tutam aşk "dizisi. Sıradan hatta vasat sayılabilecek bir seneryo ,çerezlik ,can sıkmadan ilerleyen konusu hobilerimle ilgilenirken beni yormuyor

Faruk bey yorumlara, vakit ayırdığınız için ayrıntılı açıklamalar için çkk teşekkürler. Açıkçası ilk öneri dizi konusu hiç hoşuma gitmedi izlemeyi düşünmüyorum (farklı yorumlar da okumuştum) siz gayet nezih bir yorum yapmışsınız .sanırım sinirlerimi zıplatacak tahmin ettiğim için hiç bulaşmıyacağım.
Cennete uzanan merdiven ise ilgi çekici izlenmeye değer görünüyor Smile
Ee arkadaşlar sizler hangi diziyi izliyorsunuz? Paylaşmak ister misiniz?
   Görüşmek üzere der ve kaçarım kendinize iyi bakın  8888
Son Düzenleme: 12-10-2021, 11:42, Düzenleyen: tijeen.
iyi akşamlar 
sorunuza kwan lee den başka cevap verenin olacağını zannetmiyorum. 
ayrıca öteki önermiş olduğum dizilerin yorumunu cumartesi yada pazar atabilirim.
saygılarımla
iyi çalışmalar
İyi geceler Asia ailesi
Squit Games dizisini bitirdim. İzlemez olaydım tüm sinir sistemim alt üst oldu.
Oğlum uyarmıştı beni, dinlemedim çok pişmanım. Bu kadar vahşet ne gerek vardı neden izledim Sad Belki daha korkunç olayların anlatıldığı film, dizi izlemişimdir hatırlamıyorum, bu benim dengemi bozdu resmen
 İnanın yazıp yazıp siliyorum, uygun düşmez bu yorum şimdi deyip...offf offf
merhaba
Ancient Detective - Xia Tan Jian Bu Zhi  (imdb : tt12299438)  2020 yılı çin dizisi 24 bölüm.
ancient kelimesi antik, geçmiş, kadim anlamına gelmektedir. 
dizinin konusu : uyandıktan sonra hafıza kaybı yaşayan ve uyandığı yerde bulduğu kitap sayesinde babasının öldürüldüğünü öğrenip dedektif olması; 
babasının ölümünün arkasındaki gerçeği aramaya çalışırması esnasında gelişen olayları anlatmaktadır. 
bazı dedektiflik dizilerinde sorun bir bölümde çözülür, izleyiciye sorunu çözmek için vakit bırakmaz yada çok az vakit bırakır izleyici sorunu çözemez, bazı dedektiflik dizilende ise olay en son bölümde çözülür ipuçlarını izleyici hatırlamaz ve nasıl çözdüğünü anlayamaz. 
bu dizide ise ana konu dışında ara konu olarak; 4-5 parta ayırabiliriz, her 4 yada 5 bölümde bir sorun olmakta olup, soruna ait upuçlarından bazıları dedektif tarafından izleyiciye gösterilir;
dedektifin ve izleyicinin çözmesi için vakit tanınır. izleyici çözdüğüm sorun doğrumu diye merak eder ve bu bölüm bitsin de öteki bölüme geçeyim diye düşünür. 
diziyi sevme nedenim dedektifin sorunları çözerken hatasını kabul etmesi; aptallık yaptım, yanlış düşündüm, yanlış sonuca vardım demesi ve izleyiciye dedirtmesidir. 
beğenmediğim yönü ise dedektifin inadıdır. 
çoğu çin dizilerinde dövüş sahneleri abartılı iken bu dizide abartılı dövüş sahnesi yoktur. 
bazı bölümler değil sahneler sıkıcı gelebilir.
dizi bittiğinde ise keşke biraz daha uzun olsaydı diye düşündüm, ara konu olarak dahada gösterilebilecek bölümler olabilirdi. 
not: çoğu dedektiflik dizilerinde dedektif ana sorunu çözmektedir. bu dizide ise izleyici çözmekte olup dedektif çözememektedir. 
saygılarımla
iyi çalışmalar
Son Düzenleme: 18-10-2021, 23:12, Düzenleyen: farukyilmaz.
Once Upon a Time in Lingjian Mountain ( imdb tt11261994) 2019 yılı çin dizisi 37 bölüm 
dizinin konusu: türkçe altyazı sitesinde vardır. 
bazı bölümler acı çektirsede komedi dizisi ama aşırı espirilik yok, bazı sahneler aşırı ciddileşiyor.
izleyici komikliği tekrar izlemek istiyor. başrol oyuncularının bir birlerle olan kavgaları ve bir birlerine söyledikleri espiriler güzeldi. 
dövüş sahnelerinin bazıları abartıdan ziyade komiklik olsun diye yapılmıştır.  
insan günün stresini atlatmak için en azından açıp bir bölümünü izlemeli 
canım sıkıldığı zaman bazı bölümlerini tekrar izlerim. 
ikinci sezonu gelecek biçimde bitmiş olup bu güne kadar çıkmamıştır, 
2nci sezonu çekilecek diye yazılar vardır ama gerçekliğini bilmiyorum. 
Son Düzenleme: 18-10-2021, 22:40, Düzenleyen: farukyilmaz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da