Skip to main content

BizimAsia

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

FENG SHUI-2018(FİLM-KORE)TR ALTYAZI/ONLİNE


Konu

Online #1
FENG SHUI-2018(FİLM-KORE)TR ALTYAZI/ONLİNE
[Resim: 1%287%29.jpg]
Adı: Feng Shui
Ülke: Güney Kore
Vizyon Tarihi: 19 Eylül 2018
Dili: Korece
Yapımcı: Park Hee-Kon
Senaryo: Park Hee-Kon
Yönetmen: Lee Kang-Jin
Süre: 126 dakika

Konusu:
Hikaye Joseon'da geçiyor. 2 nesil krallık sağlayacak enerjisi iyi hayırlı toprakların elde edilmesi için yapılan savaşı anlatıyor.

Filmdeki Bazı kelimelerin açıklaması:

*Feng Shui : Çince'de rüzgar ve su anlamına gelir. Doğada var olan yaşam enerjisini, yaşanılan mekanlarda harekete geçirme yöntemlerini gösteren bir Çin öğretisidir. Feng Shui, eski bir Çin yerleşim uygulaması olup, çevreyle uyumunu sağlamaya yönelik, uzayda mekanın ayarını yapmaya yönelik bir uygulamadır.

**Qi : Qi aldığımız havadır, hayatın nefesidir, düşüncelerimiz ve enerjidir. Hareketlidir, akar, yükselir, alçalır, camdan geçer, duvardan sızar, yürürken önümüzde taşırız. Kaynaktan yeryüzüne hayatın devamlılığı için sürekli "Qi" enerjisi akar. Bu enerji bir an için kesilse hayat durur.

***Yin-Yang : Çince'de "Yin" gölgeli ve karanlık taraf anlamına gelir. "Yang" ise güneşli ve aydınlık taraf demektir. Çin felsefesinde Yin-Yang, karanlık ve aydınlık, negatif ve pozitif anlamlarına gelir. Bu ikilik ile birbirine zıt şeylerin birbirini nasıl tamamladığı ve dünya üzerindeki birbirinden 180 derece zıt şeylerin, aslında birbiriyle nasıl bağlantılı olduğu anlatılmak istenir.

[Resim: 2.png]

NOT: Asyaturkteam Site'sine Çok Teşekkürler.

Site'nin Diğer Konularına Alttaki Linkten Ulaşabilirsiniz.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

[Resim: STREAMANGO.jpg]
TR ALTYAZILI FİLM/ONLİNE
-------------------------
Feng Shuı. 2017-Asyaturkteam
Spoiler: Göster

[Resim: UPTOBOX.jpg]
TR ALTYAZILI FİLM/MKV
-------------------------
Feng Shuı. 2017-Asyaturkteam
Spoiler: Göster


Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task