Skip to main content

BizimAsia

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Mr. Sunshine 2018 G . KORE DİZİ TANITIM


Konu

Yeni #1
[Resim: mr_sunshine_unit_still_01-res.jpg?resize=977%2C482]

7 Temmuzda yayın hayatına başlayan Mr. Sunshine konusu, oyuncuları ve senaristi ile 2018’in iddialı Kore dizilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 1900’lü yılların başlarında, Güney Kore’nin Japon işgali öncesi dönemini konu edinen yapım, bir dönem dizisi olmasının yanı sıra aksiyon ve dram kategorisinde de seyircileri tatmin edeceğe benziyor. Goblin, Descendants of the Sun; A Gentleman’s Dignity ve Secret Garden gibi pek çok başarılı yapıma imza atmış olan Kim Eun Sook’un senarsist koltuğunda oturduğu  Mr. Sunshine ilk iki bölüm itibari ile de en az bu diziler kadar adından söz ettirecek bir yapım olduğunu kanıtlıyor.

[Resim: page1.jpg?resize=700%2C600]


Mr. Sunshine konusuna biraz daha  detaylı bakacak olursak, bir köle olarak doğmuş olan Eugene Choi ailesinin katledilmesinden sonra artık Joseon’da daha fazla barınamaz ve ülkesine gelen ABD gemileri ile birlikte küçük yaşlarda Amerikaya göç eder. Burada orduya katılan Eugene Choi; yetişkin olduğunda bir Amerika askeri olarak kırgın olduğu Joseon’a geri döner.  Joseon o sıralarda epey bir  karışmıştır ve Japon işgali tehlikesi altındadır. Artık Eugene Choi ülkesini seçmek zorunda kalacağı zorlu bir sınavın ortasında kendisini bulacaktır.


[Resim: page.jpg?resize=800%2C500]Mr. Sunshine oyuncuları arasında ana karakterimiz olan Eugene Choi’i Kore’nin sevilen oyuncuları arasında yer alan Lee Byung-Hun hayat veriyor. Eugene Choi’in  Joseon’a döndükten sonra aşık olacağı aristokrat bir  ailenin kızı olan Go Ae-Shin’i ise yeni yeteneklerden Kim Tae Ri oynuyor. Yan rollerde ise Yoo Yeon-Seok ve Kim Min-Jung’u görüyoruz.

[Resim: page2.jpg?resize=1000%2C300]Mr. Sunshine 1. bölüm itibariyle kalitesini ortaya koyarak; savaş sahneleri ve dönem dekorları ile oldukça iyi bir iş çıkartarak bizlere adeta bir görsel şölen yaşatıyor. Hikayesi ile de heyecanlandıran dizimizi ben oldukça beğendiğimi söylemeliyim. Doğduğun mu doyduğun yer mi gerçek  ülkendir sorunsalını bize muhteşem bir dönem hikayesi ile anlatacak gibi duruyor. Dramın daha ağırlıklı olduğu bölümler ilerlerken  Mr. Sunshine finalinde çok göz yaşı dökeceğimizi şimdiden söyleyebilirim.24 bölüm olması planlanan Mr. Sunshine bölümlerini heyecenla bekliyoruz efendim. Keyifli seyirler…

HAZIRLAYAN:EnDLeS
Son Düzenleme: 27-07-2018, 07:41, Düzenleyen: Mlht34.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task